Dir2File programik spisujacy filmy z dysków

Dir2File programik spisujacy filmy z dysków Dzisiaj mam dla Was programik Dir2File który nie wymaga instalacji Wink Programik jest banalny w obsludze wyszukujemy po prawej dysk z ktorego chcemy spisac filmy nastepnie dajemy File-Export Ctrl+E najlepiej zapisac w pliku textowym-zreszta jak kto woli nazwa pliku i export i gotowe tutek by juur zezwalam na kopiowanie link http://www.sendspace.pl/file/0bb28da14abdbe6219c0000
pozdrawiam Wink poradnika nie ma nigdzie w sieci w języku polskim więc tu jest jako pierwszy

Generowanie listy filmów na komputerze

1. Wstęp

Skrypt ten tworzy listę filmów w katalogu, pobiera informacje o filmie z imdb.com (plakat, ocena, gatunek, opis, obsada) oraz z fdb.pl (polski opis i tytuł, plakat) i zapisuje wynik do pliku movies.html. Filmy można łatwo uruchamiać bezpośrednio z listy 1 kliknięciem (firefox, opera - przeczytaj więcej o konfiguracji przeglądarek).

Nie potrzebna jest żadna instalacja. Skrypt ten wykorzystuje technologię Windows Script Host, która jest rozprowadzana i zainstalowana domyślnie na Windows.

Skrypt jest darmowy do prywatnego użytku.

Po uruchomieniu skryptu pojawi się okno postępu

Przykład wygenerowanej listy filmów w katalogu D:/movies/

Przykład wygenerowanej listy filmów w katalogu D:/movies/

2. Obsługa skryptu

  1. Pobierz http://odsiebie.com/pokaz/5247055---9410.html i rozpakuj do katalogu z filmami.
  2. Uruchom plik movies.js (lub movies.wsh)
Jeżeli chcesz wygenerować listę z różnych katalogów / dysków, przeczytaj dalej o pliku konfiguracyjnym movies.txt

W razie problemów z uruchomieniem skryptu przeczytaj sekcję: Środowisko uruchomieniowe Windows Script Host

3. Pobierz najnowszą wersję

Wersja 1.0.63: movies-pl.zip [39 KB] (2009-04-23)

  • Zmiany w wersji 1.0.6:
  • - na stronie imdb nastąpiły zmiany w wyszukiwarce, od kilku dni skrypt nie wykrywał niektórych filmów na imdb
  • Zmiany w wersji 1.0.5:
  • - poprawione wykrywanie filmów na fdb.pl (zmienił się interfejs wyszukiwarki na fdb.pl)
  • Zmiany w wersji 1.0.4:
  • - nastąpiły zmiany w ścieżkach na imdb, przez co skrypt nie rozpoznawał braku plakatu na imdb i nie pobierał go z fdb
  • - nowa opcja w pliku konfiguracyjnym: english_title_first=1 (wyświetla angielski tytuł jako pierwszy)
  • - wyszukiwanie w napisy.info po angielskim tytule
  • - foldery sieciowe mogą zaczynać się od IP lub domeny
  • - poprawione różne błędy powodujące zawieszanie się skryptu (m.in. + w nazwie pliku, znaki specjalne w tytule filmu na imdb)
  • - filtrowanie po katalogach działało nieprawidłowo przy większej ilości katalogów

4. Wyszukiwanie filmów

Dzięki wyszukiwarce możemy filtrować filmy na wiele różnych sposobów. Możemy szukać w takich polach jak: tytuł (polski, angielski), gatunek, reżyseria, język, kraj. Można też wykluczać słowa poprzedzając znakiem minus. Przykłady:

  • Szukanie po gatunku: "komedia -romans -dramat" - komedie, ale bez romansów i dramatów
  • Szukanie po języku: "rosyjski dramat" albo "rosja dramat"
  • Szukanie po aktorze: "brad pitt"

5. Plik konfiguracyjny movies.txt

W celu utworzenia listy filmów z różnych katalogów/dysków , należy utworzyć plik movies.txt i wpisać w nim ścieżki do katalogów / dysków / folderów sieciowych. Przykładowy plik konfiguracyjny:

D:\filmy\
G:\Downloads\
F:\
\\pawel\filmy\

-- To jest komentarz, zaczyna się od znaku "-" (minus). Jeżeli chwilowo
-- któryś z dysków/folderów sieciowych jest niedostępny zakomentuj go.

--\\kamil\filmy\

Podawanie samej ścieżki dysku jest wygodnym rozwiązaniem, jednak gdy tylko jest to możliwe podawaj ścieżki bezpośrednio do katalogów z filmami. Skanowanie dysku z dużą ilością plików może trochę potrwać (przykładowo zeskanowanie 20 tysięcy plików zajmie około minuty).

Inne opcje:

-- wyświetla angielski tytuł jako pierwszy
english_title_first=1

6. Środowisko uruchomieniowe Windows Script Host

Możliwe komunikaty błędów podczas uruchamiania skryptu i rozwiązania:

"Brak aparatu skryptów dla plików o rozszerzeniu .js"

  • Windows XP - oznacza, że nie masz zainstalowanego środowiska Windows Script Host. Najnowszą wersję 5.7 dla Windows XP można pobrać ze strony Microsoft'u: Windows Script 5.7 for Windows XP
  • Vista - wykonaj następujące 2 kroki:
    1. Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > prawym przyciskiem na Wierszu Poleceń > Uruchom jako Administrator > Wpisz następującą komendę "regsvr32 jscript.dll" i naciśnij enter - zarejestruje bibliotekę jscript w systemie, jest wymagana do uruchamiania skryptów.
    2. Uruchom plik rejestru vista_js_fix.reg - do pobrania z winhelponline.com w sekcji "Attachments" na stronie artykułu (po angielsku): Error: "There is no script engine for file extension" when running .js files

"Dostęp do Hosta skryptów systemu Windows jest wyłączony na tym komputerze. Skontaktuj się z administratorem, aby uzyskać szczegółowe informacje"

Oznacza, że środowisko Windows Script Host jest zainstalowane, ale zostało wyłączone. By włączyć, pobierz ten plik rejestru: WSH_enable.reg , uruchom go i potwierdź dodanie informacji do rejestru. W razie braku uprawnień, spróbuj uruchomić drugi plik rejestru: WSH_enable2.reg (zmienia ustawienia skryptów tylko dla aktualnie zalogowanego użytkownika).

7. Uruchamianie filmów bezpośrednio z listy

Możesz uruchamiać filmy bezpośrednio z listy jednym kliknięciem. Poniżej lista przeglądarek i instrukcje konfiguracji.

Firefox

Klikając na film, skojarz otwieranie .avi ze swoim ulubionym odtwarzaczem i zaznacz opcję żeby zawsze używał tej aplikacji. Jeżeli opcja zapmiętania tego ustawienia jest zablokowana w firefoxie, możesz zedytować plik mimetypes.rdf w katalogu z profilem (więcej informacji w sekcji edycja pliku mimetypes.rdf).

Opera

(instrukcję podesłał Vokiel - vokiel małpa dżimejl kom)

Narzędzia -> Preferencje -> Zakładka 'Zaawansowane' -> Wybór z listy 'Pobieranie' -> odznaczamy 'Ukryj typy plików obsługiwane przez Operę' -> z listy należy wybrać:

dla avi: Typ MIME: video/x-msvideo avi -> edytuj -> zaznaczamy opcję 'Otwórz za pomocą domyślnej aplikacji' (jeśli chcemy aby włączył się domyślny w systemie odtwarzacz plików tego typu) lub 'Otwórz za pomocą innej aplikacji' (jeśli chcemy wskazać inną aplikację).

dla rmvb: Typ MIME: video/vnd.rn-realvideo rmvb

Jeśli dany typ nie znajduje się na liście, to należy go dodać klikając przycisk 'Dodaj', następnie należy podać typ MIME, rozszerzenie oraz podać polecenie (domyślną akcję).

8. Wgrywanie pliku movies.html na serwer - plakaty nie są wyświetlane

Problem polega na tym, że imdb blokuje wyświetlanie obrazków z ich serwerów na innych stronach, wyświetlanie plakatów z imdb działa tylko wtedy gdy lokalnie uruchamiamy plik html, gdy wgramy na serwer i ścieżka zaczyna się od "http://" wtedy przeglądarka wysyła nagłówek referer i wyświetlanie jest blokowane przez imdb.

Rozwiązanie:

Uruchom z dysku wygenerowany plik html i użyj w przeglądarce opcji "Zapisz jako" oraz "Strona sieci Web, kompletna" i zapisz dokument wraz z obrazkami lokalnie, następnie wgraj na serwer plik movies.html wraz z katalogiem movies_pliki (katalog w którym przeglądarka zapisała pliki .jpg i .gif, może się nazywać inaczej np. movies_files).

9. Wykrywanie nazw filmów

Skrypt próbuje zgadnąć nazwę filmu po nazwie pliku lub katalogu (tylko jeśli zawiera on jeden film). Dodatkową wskazówką jest też rok w nazwie.

Jeśli katalog zawiera tylko jeden film, skrypt czyta plik .nfo w poszukiwaniu linka do imdb oraz fdb.pl (link do fdb jest wykorzystywany tylko gdy zostanie znaleziony link do imdb). Jeśli skrypt zawiedzie w odgadnięciu nazwy filmu, możesz ręcznie stworzyć plik .nfo (np. movie.nfo) i wpisać w nim link do imdb (np. imdb.com/title/tt/123456) oraz do fdb.pl.

Edycja pliku mimetypes.rdf

Plik znajduje się w katalogu z profilem, przykładowa ścieżka: firefox/profile/abc/mimetypes.rdf.
Poniższe dwie sekcje należy wkleić w pliku mimetypes.rdf w odpowiednim miejscu (więcej o edycji tego pliku na: http://kb.mozillazine.org/MimeTypes.rdf):





Po dokonaniu zmian w tym pliku, należy zrestartować Firefox'a.

Last.fm - okno na muzyczny świat!

Spis treści: 1. Kilka słów od autora. 2. Pierwsze kroki – rejestracja i wybór ulubionych wykonawców. 3. Zaczynamy, czyli sposoby na słuchanie muzyki. 4. Scrobbling – jak to wygląda. 5. Ustawienia w scrobblerze Last.fm. 6. Profil użytkownika. 7. Gustomierz. 8. Dodatki. ____________________ 1. Kilka słów od autora. W moim artykule postaram się zachęcić użytkownika do korzystania z Last.fm. Przedstawię też podstawowe i te bardziej zaawansowane funkcje portalu. 2. Pierwsze kroki – rejestracja i wybór ulubionych wykonawców. Na początku wchodzimy na stronę Lastfm.pl i w prawym górnym rogu klikamy w 'Zarejestruj się'.
Następnie wypełniamy formularz wg poleceń i na koniec akceptujemy zasady, po czym wciskamy przycisk 'Zarejestruj i utwórz mój profil'. Ukaże się nam okienko, w którym możemy wpisać swoich ulubionych wykonawców (min.15).
W następstwie otrzymamy mniej więcej coś takiego:
Możemy już zacząć słuchać swojej muzycznej biblioteki, która będzie zawierała utwory znajdujące się na serwerze, nagrane przez zespoły wpisane wcześniej do okienka ulubionych. 3. Zaczynamy, czyli sposoby na słuchanie muzyki. Są trzy sposoby słuchania muzyki, by była ona zapisywana w rankingach na stronie. Sposób pierwszy – przez stronę Najwygodniejsza możliwość dla osób, które nie chcą nic ściągać. Na stronie, w lewym górnym rogu, klikamy w Radio...
...i przenosimy się do Radia Last.fm. Mamy do wyboru pięć możliwości (później wyjaśnię, dlaczego tylko pięć).
____________________ Wykonawca – odtwarza muzykę podobną do muzyki granej przez podanego wykonawcę. Tag – odtwarza muzykę otagowaną podanym słowem. Użytkownik – odtwarza muzykę podobną do muzyki słuchanej przez podanego użytkownika. Twoja biblioteka – odtwarza utwory, których wykonawców masz w swojej bibliotece (w późniejszym czasie odtwarza wszystkie znajdujące się na serwerze piosenki przesłuchane przez Ciebie chociaż raz). Twoje propozycje – odtwarza muzykę, którą system wygenerował jako propozycje muzyczne. Więcej informacji na ten temat tutaj. ____________________ Kilka słów wyjaśnienia: Stacja 'Twoje ulubione utwory' jest przeznaczona tylko dla subskrybentów. Stacja 'Twoi sąsiedzi' uaktywni się, gdy przesłuchasz większą ilość utworów i system przydzieli Ci sąsiadów (osoby o podobnym guście muzycznym do Twojego). Sposób drugi – przez program Last.fm Na początku musimy ściągnąć program Last.fm. Po standardowej instalacji uruchamiamy scrobbler. Logujemy się używając danych konta ze strony (możemy też zaimportować historię przesłuchanych utworów, ale o tym później). Otwieramy zakładkę 'Mój profil'.
Tym razem mamy cztery możliwości nastawienia radia (bez 'Użytkownik'). Tutaj nic nie trzeba tłumaczyć, wystarczy przewinąć stronę trochę w górę. Sposób trzeci – przez Winamp/WMP/iTunes/Foobar2000 By pobrać wtyczkę, która będzie zgrywać informacje o słuchanych utworach z ww. odtwarzaczy, w programie Last.fm wchodzimy w zakładkę 'Narzędzia' i wybieramy opcję 'Pobierz wtyczkę...'. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Teraz wystarczy sprawdzić, czy w plikach z piosenkami mamy wpisane tagi, które pozwolą programowi-scrobblerowi zidentyfikować słuchany przez nas utwór:
Możemy też zrobić to bezpośrednio w Winampie:
Oczywiście w ten sposób mamy możliwość słuchania jedynie tych utworów, które mamy na dysku. Są też korzyści: na przykład żadna piosenka The Beatles nie znajduje się na serwerze Last.fm, więc tylko przez odtwarzacz z wtyczką możemy zapisać ten zespół w historii przesłuchanych utworów. 4. Scrobbling – jak to wygląda. Ten punkt będzie zawierał przede wszystkim zdjęcia. Ukazuje, co się dzieje na stronie w czasie, gdy słuchamy utwór. Informacje są przesyłane na bieżąco. Sposób pierwszy – przez stronę
Sposób drugi – przez program Last.fm
Sposób trzeci – przez Winamp/WMP/iTunes/Foobar2000
5. Ustawienia w scrobblerze Last.fm. Jeżeli słuchamy muzyki na stronie, system zaliczy nam odsłuchanie utworu dopiero wtedy, gdy ten się skończy. W scrobblerze Last.fm jest inaczej. Sami możemy ustalić, po ilu procentach piosenki, system ma zatwierdzić jej przesłuchanie. Aby zmienić domyślnie ustawione 50%, wciskamy 'CTRL+O' i w nowo otwartym oknie przechodzimy do zakładki 'Scrobbling'.
Możemy zmienić też inne opcje, np. kolor ikonki pokazującej się w zasobniku podczas pracy programu (zakładka 'Konto'). 6. Profil użytkownika. Wszystkie rzeczy związane z edycją profilu (avatar, podpis, dane osobowe etc.) możecie znaleźć tutaj. Ulubione Jest parę sposobów naznaczania utworów jako ulubione: I. podczas słuchania utworu w scrobblerze Last.fm, klikamy na ikonę z sercem – 'Lubię'. II. podczas słuchania utworu na stronie, klikamy w okienku 'Dodaj do ulubionych'. III. wchodzimy w profil danego wykonawcy i przy jego utworze klikamy 'Dodaj do ulubionych' (tak samo jak na zdjęciu w podpunkcie IV). IV. wchodzimy w swoje rankingi przesłuchanych utworów i klikamy 'Dodaj do ulubionych':
Lista odtwarzania List odtwarzania mogą udostępniać jedynie subskrybenci. Dodawanie utworów do listy jest praktycznie identyczne jak w dodawaniu do ulubionych (zamiast 'Dodaj do ulubionych' klikamy 'Dodaj do listy odtwarzania'). Tagi Tagi potrafią naprawdę dobrze zamienić w statystyki nasz gust muzyczny – trochę bardziej ogólnie niż rankingi, bo grupują zespoły gatunkami. Jest tutaj kilka sposobów na tagowanie. Podam swój, który, moim zdaniem, jest dość dobry. Mianowicie, wchodzę w ranking ogólny wykonawców (Użytkownicy ? Last.fmTwój nick/charts lub po prostu będąc w swoim profilu, klikamy w lewej kolumnie na 'Rankingi') i dodaję zalecane tagi do zespołów, których mam zapisane co najmniej 10-15 przesłuchań.
Kiedy już dodamy tagi, zobaczymy je w swoim profilu pod najczęściej słuchanymi wykonawcami. Teraz wystarczy kliknąć w napis główny (Tagi (X)) i zostaniemy przeniesieni do strony z 'chmurką', która przedstawia częstotliwość występowania danego wyrazu. Grupy Grupy zrzeszają fanów muzyki, osoby z jednego kraju czy rocznika. Ludzie mają naprawdę różne pomysły na nazwy i sens istnienia grup. W głównej części są to, rzecz jasna, grupy o dotyczące danego gatunku bądź konkretnego zespołu. Większość grup jest otwarta, tzn. możesz dołączyć do nich od razu. Niektóre jednak wymagają akceptacji przez twórcę bądź innych członków. Możesz też stworzyć własną grupę, wchodząc tutaj. Ciekawym urozmaiceniem jest też możliwość słuchania radia grupy, czyli zmiksowanych utworów z bibliotek członków. Znajomi Użytkowników możesz prosić o znajomość, klikając na przycisk pod avatarem osoby, w której profilu jesteś. Sprawdzić, czy nikt Cię nie poprosił o znajomość możesz tu. Sąsiedzi Sąsiedzi to osoby o podobnym guście muzycznym do Twojego. Możesz ich sprawdzić w zakładce Sąsiedzi w lewej kolumnie swojego profilu. Zostaną oni automatycznie wybrani przez system, gdy minie kilka dni. Oczywiście musisz czegoś przez ten czas słuchać. Subskrypcja Za drobną opłatą (2,5 euro na miesiąc) możemy stać się 'elitarnymi' użytkownikami Last.fm. Subskrypcja pozwala nam na odsłuchiwanie pojedynczo utworów w całości (na stronie jakiegoś zespołu w prawej kolumnie zwykły user ma 30-sekundowy preview, a subskrybent może przesłuchać całość). Po uiszczeniu opłaty nasza lista ulubionych utworów zamienia się w stację radiową, której możemy słuchać. Więcej korzyści możecie znaleźć tutaj. 7. Gustomierz. Dobrym pomysłem twórców Last.fm było dodanie funkcji gustomierza, który po wejściu na stronę innego użytkownika porównuje słuchane przez niego utwory z Twoimi i na podstawie tego określa, czy ten użytkownik ma podobny gust do Twojego, czy nie.
8. Dodatki. Dodatki można umieścić w sygnaturze na jakimś forum bądź po prostu w podpisie na Last.fm (kolumna po prawej stronie). Przykłady: Hugues :: Musique/ :: BloGate - Sidebar images for Last.fm Musickum Index Test flagcounter.com - add our free counter to your website. Hit counters are boring, you need a flag counter! MetalAd URL Creator Automatic Signature Images: Code Generator anthony.liekens.net » Last.fm scripts » User tag clouds Last FM Open Mind Index pict.fm - Create Your Favorite Band Avatar! Można też wykorzystać statystyki przesłuchanych utworów generowane przez Last.fm. Znajdziecie je na tej i na tej stronie.

Blokujemy strony internetowe których nie lubimy!

A więc polega on na wysłaniu żądania o stronę, do nas samych tylko z localhost (127.0.0.1). Dobra co nam potrzebne? 1- NOTATNIK! 2- Komputer, XP Ok. to bierzmy się. Otwieramy tak
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
tam znajdujemy plik nazwany "hosts". Otwieramy go notatnikiem I mamy takie cóś
# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP/IP
# w systemie Windows.
# Ten plik zawiera mapowania adresów IP na nazwy komputerów
# Każdy wpis powinien być w osobnej linii.
# W pierwszej kolumnie powinny być umieszczone adresy IP, a następnie
# odpowiadające im nazwy komputerów. Adres i nazwa powinny być oddzielone
# co najmniej jedną spacją
#
# Dodatkowo, komentarze (takie jak te) można wstawiać w poszczególnych
# liniach lub po nazwie komputera, oznaczając je symbolem '#'.
#
# Na przykład:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # serwer źródłowy
#       38.25.63.10     x.acme.com              # komputer kliencki x
127.0.0.1       localhost
Ok teraz pytacie jak zablokować stronę? Musimy dodać 4 linijki tej samej strony, ale pod innym trochę adresem, a więc.
127.0.0.1       thesims2.com
127.0.0.1       www.thesims2.com
127.0.0.1       http://thesims2.com
127.0.0.1       http://www.thesims2.com
I teraz nasza strona Thesims2.com odsyła zapytanie do nas samych, a ponieważ nie posiadamy źródeł strony, więc pokaże się błąd.

Formatowanie, partycja i instalacja Windows XP

Spis treści: • Ustawienia BIOS do rozruchu z płyty CD • Podstawowe prawa użytkownika • Dzielenie dysku na partycję • Formatowanie dysku • Świeża instalacja Windows XP • Proces instalacyjny • Zakończenie 1. Ustawienia BIOS do rozruchu z płyty CD Pierwszym ważnym elementem jest ustawienie, aby przy starcie komputera uruchomił się kreator instalacji. Ktoś kto wykonywał już instalację systemu zapewne rozruch z płyty ma domyślnie ustawiony jednak my zaczniemy poradnik od zera. Na początku należy uruchomić BIOS. Zrobimy to za pomocą klawisza Delete lub F2. Pamiętaj, że sposób wejścia do biosu zależy od posiadanej płyty głównej! Naszym celem jest znalezienie opcji takich jak: • First BOOT device • Second BOOT device Powyższe nazwy również mogą się znacznie różnić wraz z innymi płytami głównymi w naszym komputerze. Czasem nazwa może wyglądać tak: • 1st Boot • 2nd Boot W pierwszym miejscu ustawiamy uruchomienie z CD-ROM a w drugim miejscu uruchamianie z dysku twardego. Po zaakceptowaniu klikamy F10 i Enter. Nie robimy nic do czasu, aż na górze ekranu nie pojawi się napis Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD... po czym klikamy cokolwiek. 2. Podstawowe prawa użytkownika Odczekujemy chwilkę i naszym oczą powinien ukazać się powyższy obraz. Teraz system sprawdzi czy na płycie znajdują się wszelkie potrzebne pliki do przeprowadzenia instalacji Windows. Jeśli z płytką jest wszystko w porządku pokaże nam się poniższy ekran. Teraz masz do wyboru 3 opcję: • Instalacja systemu Windows XP • Naprawa systemu Windows XP • Zakończenie pracy instalatora Nasz oczywiście interesuje pierwszy podpunkt zatem naciskamy klawisz Enter. Teraz ukażą się nam główne warunki umowy, które należy przeczytać i zatwierdzić klawiszem F8. W innym wypadku instalacja nie rozpocznie się. 3. Formatowanie dysku Teraz nadszedł czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie ile zamierzam mieć partycji i o jakiej pojemności każda. Jeśli masz dysk o dużej pojemności ok. 500 GB polecam Ci zrobić dwie partycje po 250 GB. W tym momencie jeśli dojdzie do jakiejś awarii możesz ocalić połowę swoich danych z nieuszkodzonego dysku! Podział na partycję • Jeśli jest to twój nowy dysk zobaczysz z pewnością napis Obszar nie podzielony na partycję oraz pełen rozmiar swojego dysku. Właśnie z tej wolnej przestrzeni będziesz mógł założyć swoje partycje. Zaznacz to miejsce i naciśnij klawisz C a następnie wpisz ile miejsca chcesz na nią przeznaczyć i wciśnij Enter. • Możesz wpisać całkowitą pojemność lub jak wspominałem wyżej podzielić dysk na 2 równe partycję do czego przyda się nam kalkulator jeśli nie chcemy się wyłożyć. Jeśli zamierzamy zrobić dwie partycje należy zrobić to samo co powyżej z obszarem nie podzielonym na partycję. Usuwanie partycji Nie ma tutaj wiele do tłumaczenia. Po prostu jeśli chcemy skasować którąś z partycji wybieramy ją po czym naciskamy klawisz D. Formatowanie partycji Teraz, gdy posiadamy już dysk podzielony na partycję przydałoby się go sformatować. W tym celu wybieramy partycję na, której będzie instalowany Windows. Drugą partycję można sformatować w prosty sposób z pozycji Windowsa po zakończonej instalacji. Wybieramy partycję i naciskamy klawisz Enter. Teraz wybieramy opcję Formatuj partycję stosując system plików NTFS (Szybkie) 4. Proces instalacyjny Teraz pozostałe czynności są już banalne. Większość funkcji komputer wykonuje automatycznie. Po sformatowaniu partycji, instalator zacznie kopiować pliki na dysk, a następnie uruchomi ponownie komputer i będzie kontynuował instalację w systemie graficznym. Teraz musisz poczekać trochę czasu. Pierwsze co zobaczymy to komunikat o wybranie języka w tym celu wybieramy Polski programisty i klikamy dalej. Następny etap to podanie nazwiska lub jakiejś nazwy. Pole organizacja można pozostawić puste lub wpisać np. dom czy firma. W następnej kolejności będziesz poproszony o podanie klucza do produktu Microsoft Windows XP. Oczywiście jeśli masz wersję piracką znajdziesz taki klucz w Internecie. Następnie nadajesz nazwę swojemu komputerowi i klikasz dalej. Może to być twoje imię. Konfigurację sieci możesz pominąć. Tuż przed pierwszym uruchomieniem komputera system Windows XP dokonuje ostatnich ustawień, dotyczących między innymi połączenia z Internetem. Kliknij pomiń i skonfigurować to ustawienie z poziomu Windowsa. Następnie należy stworzyć, co najmniej jedno konto użytkownika, wpisz swoją nazwę i przejdź do dalszego etapu. 5. Zakończenie

Poradnik o sieciach FTP

Witam słyszeliście może kiedyś o sieciach FTP?Co to jest FTP?Po co to komu zaraz wytłumacze: Czy chciałeś kiedyś robić OTSa z kolegą on robił mape a ty pisałeś czary? I co robiłeś jak chciałes zoabczyć ile twój kolega zrobił??Prosiłeś go o to żeby dał ci mapke na rapidshare a potem miałeś 200tys. linków i nie wiedziałeś który jest z której "Parafi"? KONIEC Z TYM: Pokaże ci sposób jak zrobić żebyście mogli pracować w 1 folderze na osobnych komputerach zaczynajmy: Po 1:Osoba (Admin sieci FTP) musi mieć ip zewnetrzne wiec dogadać sie trzeba Po 2:Ściagamy Program Cesar FTP akurat ten osprzęt jest razem z programem WEBSERVER a wiec możecie sciągnąć go z tąd !!Click!! Po instalacji klikamy na ikonke WebServer i wybieramy FTP Klikamy ikonę przypominającą Człowieka teraz omówie konfiguracje: Klikamy Add user i piszemy przyładowo Konrad zaznaczamy Eneble Account i jako Login tez piszemy Konrad jako dodatkowe zabezpieczenie możemy dodać hasło Teraz klikamy File Acces Right Następnie tworzymy nowy folder (na tym folderze bedzie to co chcemy odostępnić czyli Silnik) Wracamy do Cesara FTP na dolną prawą ćwiartke przeciągamy nasz folder który utworzyliśmy na dysku C bądz D i na dole przy File Acces Right zaznaczmy jakie uprawnienia chcemy nadać koledze już tłumacze: Read -Czytanie przeglądanie Folderu Delete - Usuwanie zawartości Folderu Write - Dodawanie nowych plików do folderu Append -Ściaganie Plików z Folderu Teraz kiedy wybraliśmy już uprawnienia klikamy CLOSE a w tabeli Kont klikamy OK Teraz jeśli mamy Neostarde (lub wyroby Neostardo podobne) zalecane jest włączyć No-Ip Do końca juz tylko kilka punktów klikamy na śwatła 2x i mamy nasz server Tam gdzie utworzyliśmy Folder przeciągamy jakiś Plik Np.Silnik z OTSem Skończyliśmy naszą siec FTP teraz trzeba kolege do niej podłączyć u kolegi komputerze wybieramy Mój Komputer->Moje miejsca Sieciowe->Dodaj miejsce sieciowe Dajemy Dalej->WYbierz inna lokalizacje sieciową Jako Adres sieci FTP wpisujemy ftp://nasze ip badz no-ip np:ftp://juur.xup.pl Odznaczamy Zaloguj Anonimowo i Klikamy taka nazwe Użytkownika i Hasło jakie wcześniej założyliśmy w moim przypadku Konrad klikamy dalej->dalej oraz zakończ W Moich miejscach sieciowych został utworzony nowy folder klikamy go i robimy co chcemy

Jak szybciej i efektowniej się uczyć?

Tym razem, postaram się zebrać w "kupę" wszystkie informacje jakie zdobyłem na temat uczenia się i odrabiania lekcji, chodzi tutaj, aby to zrobić jak najszybciej i najbardziej efektownie. Zaczynajmy! Krok 1 - czas. Ważnym elementem podczas uczenia się i odrabiania lekcji, jest oczywiście czas. Nie wolno odrabiać lekcji czy uczyć się, od razu po przyjściu z szkoły/uczelni. Dlaczego? Nasz organizm i mózg, jest wtedy po bardzo wielkim wysiłku (np. 7h w szkole), jest zmęczony i potrzebuje czasu do regeneracji, tak więc musimy mu dać z dwie godziny, aby "uzupełnił braki". Nie możemy jednak przekładać nauki pod sam wieczór, gdyż właśnie wtedy jesteśmy śpiący i zmęczeni (nawet jeżeli tego nie odczuwamy, organizm nasz jest wyczerpany), najlepszymi godzinami są popołudniowe. Krok 2 - nasycenie i nastawienie. Gdy mamy się uczyć czy odrabiać lekcję, nie możemy odczuwać głodu i 'suszenia', musimy być najedzeni i napojeni, abyśmy mieli siły do nauki. Podczas nauki, można, czy nawet trzeba, spożywać różne napoje owocowe, czy jeść owoce, jak wiadomo, owoce i napoje z nich (czy z warzyw) mają wiele witamin, które pomagają nam się skoncentrować. Czekolada, pomaga także na zmęczenie (gorzka, ma najwięcej magnezu[polecam Alpen Gold xD]), a także w wielu innych rzeczach. Jak najbardziej podczas nauki powinniśmy coś podjadać (nie chipsy czy inne szkodliwe rzeczy, a raczej owoce, czekolade itp.), czy popijać (nie cole, a soczki z witaminami!). Poza tym, nie powinniśmy nauki odbierać jako "karę" i, że nie jesteśmy danego materiału w stanie pojąć, i jest on za trudny. Takie nastawienie nie jest dobre, najlepiej wmówić sobie, że jest on dla nas łatwy i szybko po pojmiemy, to pomaga! Krok 3 - miejsce pracy. Nieodpowiednim miejscem pracy, jest siedzenie przy komputerze, na niewygodnym krześle, skrzywieni, przy stosie niepoukładanych książek i hałasie telewizora. Najlepiej, aby miejsce to było wyciszone (nie słychać odglosów TV, komputera czy żadnych migań), wygodne (wyprostowana pozycja ciała, można leżeć, ale także siedzieć na wygodnym krześle). Gdy mamy zamiar się szybko uczyć, nie możemy mieć tzw. 'syfu' w pokoju, komfort pracy zależy także od miejsca, najlepiej aby było czysto, schludnie i książki ładnie poukładane. Krok 4 - nauka. Gdy mamy 'przygotowany' organizm (najedliśmy się, napoiliśmy, odpoczęliśmy) i miejsce pracy (wygodne, wyciszone), należy przejść oczywiście dalej - zacząć się uczyć! Na początek, warto jest wziąć to, co jest dla nas najłatwiejsze, aby się "rozgrzać", pobudzić nasz organizm do pracy, poprzez łatwe ćwiczenia (jest to dla nas najłatwiejsze - są to łatwe ćwiczenia), potem stopniowo zwiększać poziom trudności (oczywiście zmieniając przy okazji przedmiot, gdy już umiemy). Nie warto zaśmiecać sobie głowy milionami informacji z 3000 przedmiotów, gdy się uczymy, uczmy się danego przedmiotu do końca! Wtedy informacje te nie będą nam się mieszać Krok 5 - inne. Jeżeli jesteś wzrokowcem (na pewno jest wiele takich osób), to najlepiej, jeżeli tylko umiesz, postaraj sobie "rozrysować" dany materiał. Chodzi o to, że jak masz nauczyć się o materiach i pierwiastkach, zrób sobie coś takiego: ( Mam nadzieję, że się podoba!

Nagrywanie wideo w Firefoxie

Witam. Czy wiedziałeś, że w Firefoksie można nagrywać filmiki? Nie? A jednak można! Służy do tego mały programik Capture Fox za pomocą którego można nagrać videocast. Program zapisuje plik w formacie AVI. Jak zatem go używać?
  • Ściągamy i instalujemy program
  • Następnie klikamy w Narzędzia i Nagraj wideo
  • W okienku możemy zaznaczyć czy ma nagrywać cały ekran czy tylko okienko firefoxa. Tutaj także wybieramy jakość obrazu. Jeżeli chcemy dodawać własne komentarze (głosowe), to zaznaczamy pole Zapisz komentarz
  • Po kliknięciu przycisku Nagraj zaczynamy nagrywać filmik :-)
  • Gdy chcemy zakończyć nagrywanie klikamy ponownie na Narzędzia/Nagraj wideo, albo w ikonkę znajdującą się w prawym dolnym rogu naszej przeglądarki. Teraz decydujemy co chcemy zrobić dalej.
Mam świadomość, że niektórzy używają HyperCam'a, ale tu nie ma denerwującego napisu w lewym górnym rogu jakim programem filmik był nagrywany. Mam nadzieję, że komuś się przyda. :-) Pozdrawiam.

Szybkie i skuteczne pobieranie z Torrentów!

Szybkie i skuteczne pobieranie z Torrentów!
W dzisiejszym poradniku chciałbym przedstawić Wam w jaki sposób pobierać pliki szybko, bezpiecznie oraz skutecznie. Wiele osób jest już wtajemniczona w zasady działania Torrentów, dlatego też materiał ten będzie przydatny tylko dla garstki użytkowników. Na początek musimy wybrać jeden program, którym będziemy pobierać nasze pliki. Każdy z nich opiera się na tej samej zasadzie jednak wiele z nich odróżnia budowa, prostota działania czy też prędkość z jaką pobieramy dane pliki. Przytoczę kilka dobrych i sprawdzonych programów. Wybieramy program Azureus Prosty w obsłudze program, również do pobrania w wersji polskiej. Nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć co i w jaki sposób. Najważniejsza zakładka to Downloading czyli pliki ustawione do pobrania oraz Unwatched czyli pliki pobrane. Zapisywane one są również w Moich Dokumentach w folderze Azureus Download. Wszelkie statystyki pobierania widoczne w górnym pasku. BitTorrent Również dobry program do pobierania plików, także w wersji polskiej. Prosty w obsłudze i spełniający wszelkie wymagania użytkownika. Pliki domyślnie zapisywane bezpośrednio na dysk C: lub D: w folderze Download. Polecam dla osób, które cenią sobie prostotę obsługi. BitComet Kolejny dobry program do ściągania materiałów multimedialnych. Posiada wszystkie funkcje poprzednich programów, a sam również dodatkowo został wyposażony w listę stron z Torrentami. Jest to małe urozmaicenie, ale dla niektórych może okazać się pożyteczne. uTorrent Jak można zauważyć na pierwszy rzut oka, szata graficzna przypomina zupełnie tą z BitTorrenta. Zasada działania jest podobna jednak wiele osób uważa ten program za najskuteczniejszy w wyznaczonych mu celach – czyli pobieraniu. Najlepiej przekonać się można o tym samemu. Kolejne kroki Gdy dokonaliśmy wyboru nad programem, którego będziemy używać czas na przejście do konkretów czyli odnalezienie pliku, który zamierzamy pobrać. Przejdźmy na stronę Mininova : The ultimate BitTorrent source! Po załadowaniu strony na górze powinien ukazać nam się tak jak na zdjęciu pasek do którego należy wpisać plik, którego poszukujemy – może to być gra, film, program itd. Po wpisaniu klikamy Search. Nazwy staramy wpisywać się w wersji angielskiej! O filmach z lektorem później. W moim wypadku będzie to Batman Dark Knight (Mroczny Rycerz) Dostępność pliku określana jest za pomocą nazwy Seeds czyli osób od których pobieramy dany materiał. Leachers określa liczbę osób, które posiadają część pliku. Aby skutecznie pobierać pliki wybieramy te, które posiadają najwięcej Seedów. W tym celu klikamy w tabelce na Seeds, aby strona poukładała nam pliki od największej do najmniejszej ilości osób posiadających dany materiał. Teraz widzimy, że liczba Seedów zwiększyła się kilkukrotnie. Pamiętajmy zatem, aby wybierać te Torrenty, które posiadają dużą liczbę użytkowników. Poniżej 20 Seedów ściąga się bardzo wolno. Torrenty, które posiadają 0 lub 1 Seedów ignorujemy, gdyż pobieranie nie zostanie już ukończone. Co do samej pojemności pliku – nim większa tym lepsza jakość jednak często jest tak, że tego nie zauważamy i oczywiście korzystniej jest pobrać plik 700 MB niż 1.4 GB Mamy wiele nazw pliku, które określają często autora, który udostępnił dany plik czy też format. Wszystkie pliki DVDSCR czy DVDRip można śmiało pobierać – oznacza to, że film będzie dobrej jakości oraz był materiałem kopiowanym z płyty DVD. Nie pobierajcie filmów, które weszły dopiero do kin czy też nie wyszły jeszcze na płytach DVD gdyż są to tzw. „kinówki”. Chyba, że nie straszna Wam jakość obrazu i dźwięku . W tym wypadku klikam plik pierwszy – Batman The Dark Knight PROPER DVDSCR XviD – contempt Oczywiście klikamy Download this torrent! Teraz powinien otworzyć nam się jeden z programów do pobierania plików. Jeżeli nie to wskazujemy ścieżkę właśnie do niego. Przechodzimy do głównego okienka programu (wszystkie zdjęcia okienek przy opisach programów) i obserwujemy zachowanie naszego pliku. Różne Torrenty, różnie się pobierają – zależność to oczywiście dostępni użytkownicy. Pobierać filmy z polskim lektorem czy dubbingiem najlepiej jest ze strony Torrenty.org - Polski Katalog Torrentów Znajduje się tam wiele plików jednak strona jest płatna. Koszt, który ponosimy jednorazowo to 10,98zł. Moim zdaniem za taką porcję filmów, muzyki, gier czy programów jest warto! Oczywiście możemy szukać stron z Torrentami na Google. Ja podałem strony z których sam korzystam i jestem 100% pewny, że pliki, które stamtąd pobieram są czyste i nie zawierają popsutych materiałów. Umiejętne szukanie odpowiednich Torrentów umożliwi Wam szybkie ściąganie. Życzę wszystkim owocnych sukcesów w pobieraniu. Mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które docenią wkład mojej pracy w napisanie tego poradnika.