Zmiana języka klawiatury

Nie jest tajemnicą, że duża ilośc polaków wyjechała za granicę. Wraz z lepszymi zarobkami, imigrantów stać na lepszy sprzęt, i coraz wiecej osób decyduje się na zakup nowych komputerów. Ostatnio, kilka osób pisało do mnie, z powodu problemów z ustawieniem polskiej klawiatury (umożliwającej używania akcentów, jak na przykład ą, ę czy ł). Nie jest to wcale tak trudne na jakie może wyglądać, i zajmuje mniej niż dwie minuty. Tak więc zaczynajmy: 1) Po pierwsze, należy odnaleść na pasku zadań, taki oto toolbarek:
Klikając na mały trójkąt (skierowany w dół) po jego prawej stronie, wyświetli nam się małe menu, w którym wybieramy opcję 'Settings' (lub odpowiednik):
2) Wyświetli nam się nowe okno, w którym są spisane aktualne możliwe ustawienia języka:
3) Po kliknięciu na opcję 'Add' (lub odpowiednik), wyświetli nam się interfejs, w którym możemy dodać nowy język do klawiatury. W górnym okienku wybieramy język 'Polish', i podobnie w dolnym (ja miałem już język ustawiony, więc w dolnym okienku nie miałem już spisanego języka polskiego (Albański jest tutaj substytutem):
Po kliknięciu 'OK', okno się zamknie, i w starym oknie pojawi nam się nowa opcja 'Polish' (w tym przypadku 'Albanian'). Należy zaznaczyć nową opcję i kliknąć 'Apply' (lub odpowiednik):
Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, to klikając na toolbar na pasku zadań, wyświetli nam się podobna lista:
Po wybraniu odpowiedniej opcji (Polish), język naszej klawiatury zostanie zmieniony na polski! Gdyby jednak tak się nie stało, należy kliknąć na małą ikonkę klawiatury (również na tym samym toolbarze językowym) i z tamtej listy wybrać 'Polish'. Należy jednak pamiętać, że klawatura brytyjska różni się od polskiej jednym szczegółem - przyciski @ oraz ", są zamienione miejscami. Również, w miejsce skrótu, gdzie normalnie wpisywany jest # (Shift+3), będzie się pojawiać znaczek waluty funta - £. Jest jeszcze kilak drobnych zmian, ale można je odkryć samemu - uzywanie zmienionej klawiatury jest tylko kwestią przyzwyczajenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz